btshop.ir

فروشگاه مقالات

فروشگاه جامع تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت سروران عزیزی که از این فروشگاه دیدن می فرمایند امیدواریم که توانسته باشیم نیاز شما در زمینه مورد نظرتان را براورده کنیم در غیر اینصورت میتوایند انتقادات خود را نسبت به شکل کار ما یا به چیدمان مقاله ها در وبلاگ 123hamine.blogfa.com ارسال فرمایید تا به انها رسیدگی شود همچنین اندسته از عزیزانی که درخواست مقاله اختصاصی دارند (یک بار امکان دانلود داشته باشد) می توانند درخواست خود را از راههای زیر به اطلاع ما برسانند Email: behzadfarhadix@gmail.com ............................................... WebLog: 123hamine.blogfa.com ............................................... Tell: 09301778915

اصول و مباني جنگ نرم در اسلام

اصول و مباني جنگ نرم در اسلام

پژوهش  اصول و مباني جنگ نرم در اسلام 128 ص 

 

 

در قالب   WORDبا قابلیت ویرایش شامل 5 فصل با نتیجه گیری و فهرست مطالب

 

خلاصه ای از پژوهش :

جنگ نرم  یا قدرت نرم عبارت است از ابزارهایی که بدون استفاده از خشونت و سلاح گرم و سرد موجب تأثیرگذاری بر فکر و اندیشه و تغییرات در رفتار می شود. اولین بار این اصطلاح را "جین شارپ" به کار برده است. طبیعی است این پدیده از گذشته ی دور در میان افراد بشر بوده است اما به تدریج رشد کرده و قدرت های استعماری پی به اهمیت آن بردند و برای آن سرمایه گذاری کرده اند.

در عصر انقلاب ارتباطات و اطلاعات کشورهايي که ابزار و سهم و توان بيشتر در استفاده از آن را داشته باشند، جهت دستيابي به اهداف خارجي خود موفق تر عمل مي نمايند. در جنگ نرم با استفاده از جنبه های برتر فرهنگی، تمدنی، علمی و فنی خود برای تأثیر بر فکر و اندیشه دشمن و به تبع تغییر رفتار او تلاش می شود. با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی (مثل ماهواره، اینترنت و...) و تکنیک های پیچیده روان شناسی و جامعه شناسی با تأکید بر نقاط قوت عناصر قدرت نرم خود و نقاط ضعف عناصر قدرت نرم دشمن او را خلع سلاح فکری و اندیشه ای نموده و رفتار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی او را به نفع خود تغییر می دهد. لذا ما در این پژوهش برآنیم تا به اصل و مبانی و به صورت گسترده تر ابعاد و ابزار جنگ نرم در اسلام بپردازیم. پژوهش کاربردی و از نوع توصیفی- تحلیلی می باشد.  

در جنگ نرم نيز دشمن به شيوه هاي زشت و ناپاكي رو مي آورند كه حريم هاي انساني و نيز قداست و كرامت بشري را مي شكند و به تهمت و افتراهاي ناموسي و همانند آن رو مي آورند، در حالي كه مومنان براساس آموزه هاي اسلامي و حريت تقواي عقلاني و عقلايي و شرعي نمي توانند در جنگ نرم از آن ها بهره گيرند. راه های مقابله با جنگ نرم در اسلام عبارت از (اصل استماع، اصل تبیین، اصل تولی و تبری، اصل عدم دوستی با کفار و اصل عدم وابستگی اصل ارتداد، اصل امر به معروف و نهی از منکر، اصل وحدت، اصل شناخت حق و اصل ولایت فقیه)

بخشی از فصل اول 

 

یکی از اصطلاحاتی که اخیراً در ادبیات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ما مطرح شده است و در سال های اخیر بارها توسط روشن بینان و آگاهان سیاسی، خصوصاً رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است، واژه ی  «جنگ نرم» است.

 

جنگ نرم، امروزه، موثرترین، کارآمدترین، خطرناک ترین و پیچیده ترین نوع تهدید علیه ارزش ها و امنیت ملی یک کشور است. چرا که می توان با کمترین هزینه و با حذف لشکرکشی و از بین بردن مقاومت های فیزیکی به اهداف مورد نظر رسید.

 

هرچند اصطلاح «جنگ نرم» اصطلاحی نوظهور در ادبیات سیاسی جهان است؛ اما جنگ نرم و مفاهیم همسان آن قدمتی به اندازه ی حیات بشری دارد. می توان ابلیس را به عنوان اولین بازیگر جنگ نرم معرفی کرد. چون بدون استفاده از هرگونه سلاح و زور و اجباری آدم (ع) و همسرش حوا را اغوا کرد و با فریب آن ها را از بهشت برین بیرون راند.

 

البته قدیمی ترین روایت پیرامون جنگ نرم با استراتژی بشری را به نبرد کیدئون با ماد نسبت می دهند که در این جنگ، سپاهیان کیدئون با افزایش چندین برابری مشعل های لشکریان، باعث فریب و ترس مادها شدند و در نتیجه بدون هیچ درگیری به پیروزی دست یافتند.

 

 

فصل اولکلیات تحقیق

فصل دومادبیات و پی شینه پژ وه ش

فصل سومروش شناسی پژوهش

فصل چهارمتجزیه تحلیل داده ها

فصل پنجمنتیجه گیری و پیشنهادات

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 11,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file3_1607016_9857.zip283.4k